Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, KISMİ AĞIRLIKLI DENGE VE YÜRÜME CİHAZI (VİSİOGAİT), DİZ, KALÇA VE OMURGA KİREÇLENMELERİ, BEL VE BOYUN FITIKLARI, BEYİN FELÇLERİ ( İNME )

BEL-BOYUN ROBOTU, YÜRÜYÜŞ ROBOTU, KOL ROBOTU, BİREBİR REHABİLİTASYON, MANYETOTERAPİ, OMURİLİK FELÇLERİ, SEREBRAL PALSİ, ROMATİZMAL HASTALIKLAR, FİBROMİYALJİ, KAS ERİMELERİ, ORTOPEDİK RAHATSIZLIKLAR

SU İÇİ REHABİLİTASYON, PRP TEDAVİSİ, ELEKTROTERAPİ, TIBBI MASAJ, LENFÖDEM TEDAVİSİ - PRESSOTERAPİ, KAPLICA TEDAVİSİ, ÇAMUR TEDAVİSİ, AMELİYAT SONRASI AĞRI VE HAREKET KISITLILIKLARI

  • Türkçe
  • Englısh
  • Deutsche
  • Русский
  • عربي
whatsapp Bize Ulaşın

YÜRÜYÜŞ ROBOTU

Ürün Kategorileri

YÜRÜYÜŞ ROBOTU

YÜRÜME ROBOTU NEDİR ?
Yürüme robotu, yürüme yeteneğini kaybetmiş ya da denge problemi nedeniyle yürüyemeyen, güçlükle yürüyebilen kişilerde normal yürümeyi ritmik bir biçimde ve çok tekrarla yaptırır ve buralardan kaynaklanan sinir sinyalleri omurilik ve beynin ilgili merkezlerine giderek oraların yeniden aktive olmalarına, sinir iletimi için yeni bağlantıların oluşmasına ya da hasar görmüş bölgelerin etrafındaki sağlam bölgelerin yürümeyi gerçekleştirecek şekilde yeniden organize olmasını sağlayan ileri teknoloji ürünü bir cihazdır.

YÜRÜME ROBOTU HANGİ HASTALIKLARIN TEDAVİSİNDE KULLANILABİLİR ?
İnme (Beyin Felci)
Omurilik Felci
Serebral Palsi (Çocuk beyin felci)
Travmatik Beyin Hasarı
Parkinson Hastalığı
Multipl Skleroz
Transvers Miyelit
Guillan Barre Sendromu
Kalça ve diz protez ameliyatları sonrası
Ön ve Arka Çapraz Bağ Ameliyatları Sonrası

YÜRÜME ROBOTU TEDAVİSİ ÇOCUK HASTALARDA UYGULANABİLİYORMU ?
Kliniğimizde hizmet veren Motorika Reo Ambulator cihazı bağlantı aparatları değiştirilerek hem çocuk hem yetişkin hastalarda kullanılabilmektedir. Çocuk Hasta Rehabilitasyonunda yürüyüş robotu kullanımı oldukça güvenli olması, çok tekrara izin vermesi, sanal gerçeklik modülleri ile oyun gibi algılanarak tedaviye uyumu artırması, hem yürüyüşe hem el-göz koordinasyonunu geliştirmeye yardımcı olması nedeniyle hızlı ve etkili bir tedavi olanağı sağlamaktadır.

YÜRÜME ROBOTU TEDAVİSİNİN AVANTAJLARI NELERDİR ?
Bu cihazla yapılan tedavilerde normal tedavi programlarına göre çok kısa zamanda çok yoğun bir yürüme egzersizi yapılabilmekte bu da tedavi süresini kısaltmaktadır. Ayrıca cihazın sensörleri sayesinde hastanın hangi kaslarında daha çok güçsüzlük olduğu saptanabilmekte ve o kasların daha fazla güçlendirilmesi sağlanabilmektedir.

Cihaz hastayı normal fizyolojik insan yürüyüşüne uygun şekilde yürüttüğünden yürüme güçlüğü çeken ya da yanlış yürüyen hastaların yürüme biçimini düzeltebilmektedir. Normal yürüme otomatik olarak yapılan bir eylemdir, bunun için düşünmeyiz, cihaz sanal gerçeklik modülü sayesinde tıpkı sağlıklı insalarda olduğu gibi hastanın yürümesine odaklanmaksızın otomatik ve ritmik bir biçimde yürümesini sağlar.
Ayrıca hasta yürürken elleriyle de karşısındaki ekranda bir takım görevleri yerine getirdiğinden el göz koordinasyonunun da gelişmesine yardımcı olur.
Cihaz hastaya uygulanan tedavi ve yürüme hızı, adım genişliği vbg. parametreleri kaydettiği için hastanın iyileşme sürecinin objektif olarak takip edilebilmesini sağlar. Kliniğimizde hizmet vermekte olan Motorika Reo Ambulator cihazı gelişmiş bir yürüme analiz modülü içermektedir.

İletişim Bilgileri

Rezervasyon Yap

info@nobeltipmerkezi.com

0 258 271 41 01 (6 Hat)

0 549 271 71 73

BİZİ ZİYARET EDİN

Karahayıt Mahallesi 120. Sağlık Sokak No:5/1 20290 Pamukkale - Denizli / TÜRKİYE