Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, KISMİ AĞIRLIKLI DENGE VE YÜRÜME CİHAZI (VİSİOGAİT), DİZ, KALÇA VE OMURGA KİREÇLENMELERİ, BEL VE BOYUN FITIKLARI, BEYİN FELÇLERİ ( İNME )

BEL-BOYUN ROBOTU, YÜRÜYÜŞ ROBOTU, KOL ROBOTU, BİREBİR REHABİLİTASYON, MANYETOTERAPİ, OMURİLİK FELÇLERİ, SEREBRAL PALSİ, ROMATİZMAL HASTALIKLAR, FİBROMİYALJİ, KAS ERİMELERİ, ORTOPEDİK RAHATSIZLIKLAR

SU İÇİ REHABİLİTASYON, PRP TEDAVİSİ, ELEKTROTERAPİ, TIBBI MASAJ, LENFÖDEM TEDAVİSİ - PRESSOTERAPİ, KAPLICA TEDAVİSİ, ÇAMUR TEDAVİSİ, AMELİYAT SONRASI AĞRI VE HAREKET KISITLILIKLARI

  • Türkçe
  • Englısh
  • Deutsche
  • Русский
  • عربي
whatsapp Bize Ulaşın

SU İÇİ REHABİLİTASYON

Ürün Kategorileri

SU İÇİ REHABİLİTASYON

SU İÇİ EGZERSİZLERİ
Genel sağlık durumları hakkında hasta takip formunda yer alan anemneze ve hastalıklarına uygun olarak hekimlerimizin önerdiği biçimde hastalarımıza verilen destekleyici egzersizlerdir.  Su içinde yapılan egzersizler hastaya hareket kolaylığı sağladığı gibi salon egzersizlerinde yapılması imkansız hareketlerin yapabilmesine olanak vermekte ve salon egzersizlerini tamamlayıcı unsurları barındırmaktadır. Su içi egzersizleri fizyoterapi uygulamalarında ağrıyı ve enflamasyonu azaltmak, hareket sınırlıklarını artımak, dayanıklılık, güç ve genel çabukluk kazandırmak, hareketin koordinasyonunu ve becerisini arttırmak için uygulanmaktadır. Rehabilitasyon havuzlarımızda yer alan özellikli basınçlı bölümler, direçli yürüyüş alanları ve tutunma barlarıyla desteklenmiştir. Bu şekilde hastaların nörolojik defisitlerinin, denge ve koordinasyonunda iyileşme süresi kısaltmakta ve hastalıklarıyla baş etme konusundaki moral ve motivasyonunun yeniden kazanılması sağlanmaktadır. 

REHABİLİTASYON HAVUZLARIMIZ
Merkezimizde kas iskelet sistemi ve nörolojik rahatsızlıkları bulunan hastalarımızın tedavisinde kullanılmak üzere ayrı ayrı yetişkin ve çocuk rehabilitasyon havuzlarımız (dirençli su içi yürüyüş kanalı, su içi paralel bar ve sualtı masaj sistemi içerir) mevcut olup, bu tedaviye uygun olan hastaların egzersizleri ihtiyaçlarına göre belirlenerek havuz içerisinde grup halinde ya da birebir terapist eşliğinde yaptırılmaktadır.

SU İÇİNDE YAPILAN EGZERSİZLERİN AVANTAJLARI NELERDİR ?
Eklemlere binen ağırlık azaldığından ağrısız şekilde egzersize izin vermesi
Etkili ve dengeli bir biçimde kas güçlenmesinin sağlaması
Egzersiz esnasında düşme riski olmaması
Solunum kaslarını güçlendirmesi
Moral ve motivasyonu artırması
Çocuk hastalar tarafından oyun gibi algılandığı için programa katılımı artırır dolayısıyla tedavinin etkinliğini de artırır.

İletişim Bilgileri

Rezervasyon Yap

info@nobeltipmerkezi.com

0 258 271 41 01 (6 Hat)

0 549 271 71 73

BİZİ ZİYARET EDİN

Karahayıt Mahallesi 120. Sağlık Sokak No:5/1 20290 Pamukkale - Denizli / TÜRKİYE