Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, KISMİ AĞIRLIKLI DENGE VE YÜRÜME CİHAZI (VİSİOGAİT), DİZ, KALÇA VE OMURGA KİREÇLENMELERİ, BEL VE BOYUN FITIKLARI, BEYİN FELÇLERİ ( İNME )

BEL-BOYUN ROBOTU, YÜRÜYÜŞ ROBOTU, KOL ROBOTU, BİREBİR REHABİLİTASYON, MANYETOTERAPİ, OMURİLİK FELÇLERİ, SEREBRAL PALSİ, ROMATİZMAL HASTALIKLAR, FİBROMİYALJİ, KAS ERİMELERİ, ORTOPEDİK RAHATSIZLIKLAR

SU İÇİ REHABİLİTASYON, PRP TEDAVİSİ, ELEKTROTERAPİ, TIBBI MASAJ, LENFÖDEM TEDAVİSİ - PRESSOTERAPİ, KAPLICA TEDAVİSİ, ÇAMUR TEDAVİSİ, AMELİYAT SONRASI AĞRI VE HAREKET KISITLILIKLARI

  • Türkçe
  • Englısh
  • Deutsche
  • Русский
  • عربي
whatsapp Bize Ulaşın

KOL ROBOTU

Ürün Kategorileri

KOL ROBOTU

Beyin ve omurilik felci ya da sinir yaralanması gibi herhangi bir sebeple kolunu kullanma kabiliyetini yitirmiş ya da yeterince kullanamayan hastalarda omuz çevresi, dirsek çevresi, el bileği çevresi ve elin kaba kavrama kaslarının kuvvetini artırıp koordine şekilde çalışmalarını sağlayarak kol hareketlerinin yeniden kazanılmasını ve yemek yeme, kıyafetlerin giyip çıkarılması gibi günlük yaşam aktivitelerinde kolun daha iyi kullanılabilmesini sağlayan ileri teknoloji ürünü bir cihazdır.

KOL ROBOTU HANGİ HASTALIKLARIN TEDAVİSİNDE KULLANILABİLİR ?
- İnme ( Beyin Felci)                 - Serebral Palsi ( Çocuk Beyin Felci)
- Omurilik Felci                         - Sinir Yaralanmaları (Brakiyal Pleksus vbg.)
- Multipl Skleroz

KOL ROBOTU NASIL TEDAVİ EDER ?
Hastalık ya da yaralanma nedeniyle bozulmuş sinir iletiminin, bol tekrarlı ve belirli bir amaca yönelik hareketler yaptırıp, iletimin yeniden kazanılmasına yardım ederek gösterir. Cihaz tarafından yaptırılan bu hareketler sonucunda koldan ve elden kaynaklanan sinir sinyaller hasarlı sinir, omurilik ve beynin ilgili merkezlerine giderek oraların yeniden aktive olmalarına, sinir iletimi için yeni bağlantıların oluşmasına ya da hasar görmüş bölgelerin etrafındaki sağlam bölgelerin normal kol aktivitelerini gerçekleştirecek şekilde yeniden organize olmasını sağlayarak tedavi eder.

KOL ROBOTU TEDAVİSİ ÇOCUK HASTALARDA UYGULANABİLİYORMU?
Kliniğimizde hizmet veren Motorika Reo Go cihazı bağlantı aparatları değiştirilerek hem çocuk hem yetişkin hastalarda kullanılabilmektedir. Çocuk Hasta Rehabilitasyonunda kol robotu kullanımı oldukça güvenli olması, çok tekrara izin vermesi, sanal gerçeklik modülleri ile oyun gibi algılanarak tedaviye uyumu artırması, el-göz koordinasyonunu geliştirmeye yardımcı olması nedeniyle hızlı ve etkili bir tedavi olanağı sağlamaktadır.

KOL ROBOTU TEDAVİSİNİN AVANTAJLARI NELERDİR ?
Sistem, robotik olmayan tedavi teknikleriyle kıyaslandığında 10 kata kadar daha hızlı ve etkin tedavi sonuçları sağlamaktadır.
5 farklı çalışma modu sayesinde birbirinden çok farklı ciddiyet seviyelerdeki hastaların rehabilitasyonu için ideal çözümler sunar.
Sistem, çalışma ve zorluk seviyelerini kademeli olarak artırarak hastanın rahatsızlığının ciddiyetine göre tedavinin şekillendirilmesine olanak tanır.
Hastaların rahatsızlığının ciddiyetine göre adapte edilebilen yüksek etkinliğe sahip egzersizler ve eğlenceli oyunlar sayesinde motivasyon artışı yaratmaktadır.
Doğru değerlendirme ve gelişim analizleri ile uygun tedaviyi şekillendirir.
Kişiye göre ayarlanabilen tedavi parametreleri ile en etkin tedavinin gerçekleşmesini sağlar.

İletişim Bilgileri

Rezervasyon Yap

info@nobeltipmerkezi.com

0 258 271 41 01 (6 Hat)

0 549 271 71 73

BİZİ ZİYARET EDİN

Karahayıt Mahallesi 120. Sağlık Sokak No:5/1 20290 Pamukkale - Denizli / TÜRKİYE