Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, KISMİ AĞIRLIKLI DENGE VE YÜRÜME CİHAZI (VİSİOGAİT), DİZ, KALÇA VE OMURGA KİREÇLENMELERİ, BEL VE BOYUN FITIKLARI, BEYİN FELÇLERİ ( İNME )

BEL-BOYUN ROBOTU, YÜRÜYÜŞ ROBOTU, KOL ROBOTU, BİREBİR REHABİLİTASYON, MANYETOTERAPİ, OMURİLİK FELÇLERİ, SEREBRAL PALSİ, ROMATİZMAL HASTALIKLAR, FİBROMİYALJİ, KAS ERİMELERİ, ORTOPEDİK RAHATSIZLIKLAR

SU İÇİ REHABİLİTASYON, PRP TEDAVİSİ, ELEKTROTERAPİ, TIBBI MASAJ, LENFÖDEM TEDAVİSİ - PRESSOTERAPİ, KAPLICA TEDAVİSİ, ÇAMUR TEDAVİSİ, AMELİYAT SONRASI AĞRI VE HAREKET KISITLILIKLARI

  • Türkçe
  • Englısh
  • Deutsche
  • Русский
  • عربي
whatsapp Bize Ulaşın

PRP TEDAVİSİ

Ürün Kategorileri

PRP TEDAVİSİ

PRP NEDİR?
Son dönemde giderek daha popüler haline gelen PRP İngilizce Platelet-Rich Plasma sözcüğünün kısaltması olup Türkçe karşılığı “Trombositten zenginleştirilmiş plazma” olarak tanımlanmaktadır. Trombositler kanda bulunan çekirdeksiz hücrelerimiz olup herhangi bir damarımız yaralandığında kanamanın durdurulması için tıkaç oluşturmaktadırlar. Trombositlerin temel görevi pıhtılaşmayla ilgili olmakla birlikte içerisinde çeşitli büyüme faktörleri ve koruyucu maddelerde bulunmaktadır.

PRP HANGİ HASTALIKLARIN TEDAVİSİNDE KULLANILMAKTADIR?
Diz ve kalça kireçlenmeleri
Kas ve Tendon Yaralanmaları
Tetik nokta tedavisi
Menisküs zedelenmeleri
Topuk dikeni
Tenisçi ve golfçü dirseği
Tendinitler

PRP NASIL ETKİ EDER?
PRP yönteminde kişinin kanı alınarak çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra trombositten zenginleştirilmiş plazma elde edilir . Elde edilen bu plazma sorunlu bölgeye uygulanarak trombositlerin içerdikleri iyileştirici faktörlerin açığa çıkması sağlanır. Hasarlanmanın olduğu tendon kıkırdak gibi yapıların hücrelerini uyararak o bölgedeki iyileşmeyi hızlandırır.  Elde edilen etki yalnızca ağrının azalması değil, hasarlı bölgenin onarılmasını sağlayarak altta yatan problemde tedavi edilmektedir.

PRP’NİN ETKİNLİĞİ NE KADAR SÜREDE ORTAYA ÇIKAR?
PRP tedavisi birden bire etki etmez, büyüme faktörleri ve onarıcı faktörlerin tetiklediği onarım süreci hastaya, hastalığa bağlı olarak değişen sürelerde etki etmeye başlar.

PRP NE SIKLIKLA UYGULANMAKTADIR?
PRP uygulamalarının sayısı ve sıklığı hastaya ve hastalığa göre değişmektedir, genellikle haftada 1 -2 uygulama toplam 3 uygulama şeklinde yapılmaktadır. Bununla birlikte daha farklı uygulama rejimleride mevcuttur.

PRP’NİN YAN ETKİLERİ NELERDİR?
PRP tedavisinde hastanın kendi kanı kullanıldığı için usülüne uygun hazırlanıp yapıldığı taktirde herhangi bir yan etkisi yoktur denilebilir. Bazen uygulandığı gün uygulanan bölgede bir miktar ağrı görülebilmektedir.

İletişim Bilgileri

Rezervasyon Yap

info@nobeltipmerkezi.com

0 258 271 41 01 (6 Hat)

0 549 271 71 73

BİZİ ZİYARET EDİN

Karahayıt Mahallesi 120. Sağlık Sokak No:5/1 20290 Pamukkale - Denizli / TÜRKİYE