Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, KISMİ AĞIRLIKLI DENGE VE YÜRÜME CİHAZI (VİSİOGAİT), DİZ, KALÇA VE OMURGA KİREÇLENMELERİ, BEL VE BOYUN FITIKLARI, BEYİN FELÇLERİ ( İNME )

BEL-BOYUN ROBOTU, YÜRÜYÜŞ ROBOTU, KOL ROBOTU, BİREBİR REHABİLİTASYON, MANYETOTERAPİ, OMURİLİK FELÇLERİ, SEREBRAL PALSİ, ROMATİZMAL HASTALIKLAR, FİBROMİYALJİ, KAS ERİMELERİ, ORTOPEDİK RAHATSIZLIKLAR

SU İÇİ REHABİLİTASYON, PRP TEDAVİSİ, ELEKTROTERAPİ, TIBBI MASAJ, LENFÖDEM TEDAVİSİ - PRESSOTERAPİ, KAPLICA TEDAVİSİ, ÇAMUR TEDAVİSİ, AMELİYAT SONRASI AĞRI VE HAREKET KISITLILIKLARI

  • Türkçe
  • Englısh
  • Deutsch
  • Русский
  • عربي
Bize Ulaşın

BEL-BOYUN ROBOTU

Ürün Kategorileri

BEL-BOYUN ROBOTU

SPİNAL DEKOMPRESYON CİHAZI NEDİR ?
Bel ve boyun fıtıkları toplumda oldukça sık görülen hastalıklardır. Bu hastalıkların tedavisinde ilaç, fizik tedavi ve ameliyat dahil pek çok yöntem uygulanmakta ancak hastalar daha risksiz, etkili ve hızlı tedavi yöntemleri aramaktadırlar. AntalgicTrak cihazı ameliyatsız bel fıtığı tedavisi ve ameliyatsız boyun fıtığı tedavisinde kullandığımız robotik bir cihazdır. Hastaların ağrılarından kurtulmalarını, ağrısız yaşama hızlı bir biçimde dönmelerini ve yaşam kalitelerini artırmalarını sağlamanın yanında altta yatan problemi tedavi etmek amacıyla Amerika’da geliştirilmiş ve Amerika Birleşik Devletleri İlaç ve Gıda Dairesi (FDA) tarafından omurga fıtıklarında baskı giderici tedavi olarak onaylanmış ileri teknoloji ürünü, bilgisayar kontrollü, üç boyutlu tedavi imkanı sağlayan robotik bir cihazdır. 
SPİNAL DEKOMPRESYON CİHAZI HANGİ HASTALIKLARDA KULLANILABİLİR ?
• Bel Fıtığı • Bel fıtığına bağlı Kalça ve Bacak Ağrıları  
• Boyun Fıtığı • Boyun fıtığına bağlı Omuz ve Kol Ağrıları
• Boyun Tutulması • Sırt Ağrıları
• Bel Tutulması • Bel ve boyun düzleşmeleri

SPİNAL DEKOMPRESYON CİHAZI NASIL TEDAVİ EDER ?
Bel ve boyun fıtıklarında temel problem omurgalar arasındaki kıkırdağın (disk) çeşitli etkenlerle beslenmesinin bozulması ve esnekliğini yitirmesi sonucu omurilik kanalına girmesi, bacaklara ve kollara gelen sinirlere ve omuriliğe baskı yapmasıdır. AntalgicTrak omurga ve sinirler üzerindeki baskıyı gidererek, problemli bölgedeki diskin sıvı akışını artırıp beslenmesini sağlayarak yalnızca ağrıyı gidermekle kalmayıp hızlı bir biçimde tedavi edici etki gösterir.

SPİNAL DEKOMPRESYON TEDAVİSİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?
Ameliyatsız bir tedavi yöntemidir ( ameliyatsız bel fıtığı tedavisi - ameliyatsız boyun fıtığı tedavisi )
Ağrısız bir tedavi yöntemidir
İğne, ilaç gerektirmez, vücuda verilen bir radyasyon/ ışın yoktur
Kişiye zararı yoktur
Hastane yatışı gerektirmez
3 boyutludur ( fıtığın veya eğriliğin yönüne göre cihaz ayarlanabilir böylece tam istenen bölgeyi tedavi imkanı sağlar)
Bilgisayar kontrollüdür
Hastanın omurgasından aldığı basınç sinyallerini ekrana anlık olarak verir (feedback sensörü vardır)
Uygulayan sağlık personeli basınç azalma değerini anlık görebildiği için basınçta istenen azalma miktarını tam olarak ayarlayabilir

SPİNAL DEKOMPRESYON UYGULAMASI AĞRILIMIDIR ?
AntalgicTrak Cihazı gerek kişiye özel 3 boyutlu ayarlanarak ağrısız pozisyonda uygulamaya izin vermesi, gerek bilgisayar destekli olarak çok hassas uygulama yapabilmesi nedeniyle uygulama esnasında herhangi bir ağrıya yol açmaz.

SPİNAL DEKOMPRESYON CİHAZIYLA TEDAVİ KAÇ SEANS SÜRER ?
AntalgicTrak tedavisi toplam 10 seans sürmektedir. Seanslar günaşırı 20 dakika şeklindedir. Seans öncesinde ilgili bölge kaslarının gevşemesi ve tedavi etkinliğinin artırılması için tesisimize özel sağlık bakanlığından ruhsatlı çamurumuzla 20 dakikalık çamur sarmalama ve/veya 20 dakikalık kaplıca uygulaması yapmaktayız.

SPİNAL DEKOMPRESYON CİHAZININ TEDAVİ BAŞARI ORANI NEDİR ?
Yapılan çalışmalarda AntalgicTrak için % 90-95 oranında tedavi başarısı bildirilmiş olup, tedaviden 3-4 ay sonra çekilen MR görüntülerinde fıtığın küçüldüğü gösterilmiştir.

ANTALGIC TRAK SPİNAL DEKOMPRESYON CİHAZININ DİĞER DEKOMPRESYON CİHAZLARINDAN FARKLARI NELERDİR ?
Bu cihaz 3 boyutlu olarak ayarlanabilir, düz bir masa veya sedye üzerinde uygulanmaz, konforlu bir koltuğu vardır ve eğer hastalığın durumuna göre gerekiyorsa bel ve boyun kısmı için sağa ve sola eğilebilme veya döndürülebilme olanağı tanır. Böylece gücün en gerekli noktaya uygulanabilmesine olanak tanır, ayrıca bu özelliği sayesinde anatomik olarak belinde ya da boynunda eğriliği olan hastalarında tedavi edilebilmesini sağlar.

Son Güncelleme : 25/07/2024

İletişim Bilgileri

Rezervasyon Yap

info@nobeltermal.com

0 258 271 41 01 (6 Hat)

0 549 271 71 73

BİZİ ZİYARET EDİN

Karahayıt Mahallesi 120. Sağlık Sokak No:5/1 20290 Pamukkale - Denizli / TÜRKİYE