Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, KISMİ AĞIRLIKLI DENGE VE YÜRÜME CİHAZI (VİSİOGAİT), DİZ, KALÇA VE OMURGA KİREÇLENMELERİ, BEL VE BOYUN FITIKLARI, BEYİN FELÇLERİ ( İNME )

BEL-BOYUN ROBOTU, YÜRÜYÜŞ ROBOTU, KOL ROBOTU, BİREBİR REHABİLİTASYON, MANYETOTERAPİ, OMURİLİK FELÇLERİ, SEREBRAL PALSİ, ROMATİZMAL HASTALIKLAR, FİBROMİYALJİ, KAS ERİMELERİ, ORTOPEDİK RAHATSIZLIKLAR

SU İÇİ REHABİLİTASYON, PRP TEDAVİSİ, ELEKTROTERAPİ, TIBBI MASAJ, LENFÖDEM TEDAVİSİ - PRESSOTERAPİ, KAPLICA TEDAVİSİ, ÇAMUR TEDAVİSİ, AMELİYAT SONRASI AĞRI VE HAREKET KISITLILIKLARI

  • Türkçe
  • Englısh
  • Deutsche
  • Русский
  • عربي
whatsapp Bize Ulaşın

ÇAMUR TEDAVİSİ

Ürün Kategorileri

ÇAMUR TEDAVİSİ

ÇAMUR TEDAVİSİ ( PELOİDOTERAPİ )  NEDİR VE NASIL UYGULANIR ?
Hastalarımıza uyguladığımız pelodin (çamurun) sıcaklık dereceleri, uygulanacak bölge ve uygulama biçimi tedavinin amacına göre doktorlarımız tarafından belirlenmektedir. Çamurun uygulandığı bölgeler diz, omuz, sırt, boyun, bel, el, ayak olabildiği gibi tedavinin amacına göre birden fazla bölge de çamur ile tedavi edilebilir. Bazı hastalıklarda tüm vücut çamur uygulaması da yapılabilmektedir. Uyguladığımız sıcaklık dereceleri sıcak 40-45 derece, ılık 35-40 derece ve soğuk 30-35 derecedir.

Tedavilerde kullandığımız peloid kırmızı suyun muhteviyatında bulunan katı bileşimlerin meydana getirdiği bir çamur türüdür. Çamurun en belirgin özelliği barındırdığı yoğun minarellerden kaynaklaı ısıyı ve suyu tutma özelliğidir. Suda çözünebilen kremsi yapısı sayesinde deriden kolayca emilebilir. Bio-minerallerin yanında hümikasit, bitüminöz maddeler, hemiselüloz, lignin, hümin maddeler içerir.
Hastaya uygulanacak olan peloidoterapi program kartında yazıldığı biçimde uygulanır. Hastanın program kartında sıcaklık dereceleri, genel yada lokal olarak belirlenir. Tüm vücud çamur sarmalamalarında vücudun tamamı çamura alınır. Lokal olarak yapılan çamur sarmalama işlemlerinde ise doktor tarafından belirlenmiş olan bölge çamura alınır.

ÇAMUR HANGİ HASTALIKALRIN TEDAVİSİNDE KULLANILIR ?
Kas ve iskelet sistemi hastalıkları, kronik ağrı durumları, romatizmal hastalıklar, ankilozan spondilit, Romatoid artrit, Psöriatik artrit, dejeneratif eklem hastalıkları (artrozlar), omurganın dejeneratif hastalıkları, bel fıtığı tedavisi, boyun fıtığı tedavisi, osteoporoz, fibromiyalji sendromu, spor yaralanmaları, kaza sonrası operasyonlar, nörolojik hastalıklar sonrası rehabilitasyon (hemipleji, pleji, parapleji), multiple skleroz, Parkinson, psöriazis, ekzama, nörodermit gibi cilt hastalıkları.

İletişim Bilgileri

Rezervasyon Yap

info@nobeltipmerkezi.com

0 258 271 41 01 (6 Hat)

0 549 271 71 73

BİZİ ZİYARET EDİN

Karahayıt Mahallesi 120. Sağlık Sokak No:5/1 20290 Pamukkale - Denizli / TÜRKİYE