Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, KISMİ AĞIRLIKLI DENGE VE YÜRÜME CİHAZI (VİSİOGAİT), DİZ, KALÇA VE OMURGA KİREÇLENMELERİ, BEL VE BOYUN FITIKLARI, BEYİN FELÇLERİ ( İNME )

BEL-BOYUN ROBOTU, YÜRÜYÜŞ ROBOTU, KOL ROBOTU, BİREBİR REHABİLİTASYON, MANYETOTERAPİ, OMURİLİK FELÇLERİ, SEREBRAL PALSİ, ROMATİZMAL HASTALIKLAR, FİBROMİYALJİ, KAS ERİMELERİ, ORTOPEDİK RAHATSIZLIKLAR

SU İÇİ REHABİLİTASYON, PRP TEDAVİSİ, ELEKTROTERAPİ, TIBBI MASAJ, LENFÖDEM TEDAVİSİ - PRESSOTERAPİ, KAPLICA TEDAVİSİ, ÇAMUR TEDAVİSİ, AMELİYAT SONRASI AĞRI VE HAREKET KISITLILIKLARI

  • Türkçe
  • Englısh
  • Deutsche
  • Русский
  • عربي
whatsapp Bize Ulaşın

ROMATİZMAL HASTALIKLAR

Ürün Kategorileri

ROMATİZMAL HASTALIKLAR

Romatizma nedir ?
Kaslar, eklemler, kemikler ve yumuşak dokularda ağrı, şişlik, kızarıklık, eklem tutukluğu ve şekil bozukluğuna yol açabilen hastalıklara romatizmal hastalıklar denilmektedir, genel olarak iltihaplı ve iltihapsız olarak iki gruba ayrılabilir. iltihaplı olanlar vücudun bağışıklık sisteminin bozukluğundan kaynaklanmakta ve eklemler dahil olmak üzere pek çok organı etkileyebilmektedir.

Tedavisinde Neler Yapılabilir ?
Romatizma tedavisinde çeşitli ilaçlar, fizik tedavi ve rehabilitasyon, gerekli durumlarda cerrahi tedaviler uygulanabilir.

Romatizma Tedavisinde Kaplıca Kullanılabilir mi?
Kas ve eklemleri tutan romatizmal hastalıklarda kaplıca tedavisinin ağrı ve hareket kısıtlılıkları üzerine olumlu etkisi olabilmektedir. ancak özellikle iltihaplı romatizmal durumlarda eklemlerde kızarıklık, şişlik ve ısı artışı olduğunda ya da kan tahlillerinde romatizma ile ilişkili test sonuçlarının yüksek olduğu durumlarda kaplıca tedavisi şikayetleri artırıp hastalığı aktive edebilmektedir. bu nedenle eğer romatizmal bir hastalığınız varsa kaplıca tedavisi almadan önce mutlaka doktor kontrolünden geçmenizi öneririz.

Romatizmal Hastalıklar Hangileridir ?
Ankilozan Spondilit, Romatoid Artrit, Spondiloartropatiler, Fibromiyalji vbg.

İletişim Bilgileri

Rezervasyon Yap

info@nobeltipmerkezi.com

0 258 271 41 01 (6 Hat)

0 549 271 71 73

BİZİ ZİYARET EDİN

Karahayıt Mahallesi 120. Sağlık Sokak No:5/1 20290 Pamukkale - Denizli / TÜRKİYE