Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, KISMİ AĞIRLIKLI DENGE VE YÜRÜME CİHAZI (VİSİOGAİT), DİZ, KALÇA VE OMURGA KİREÇLENMELERİ, BEL VE BOYUN FITIKLARI, BEYİN FELÇLERİ ( İNME )

BEL-BOYUN ROBOTU, YÜRÜYÜŞ ROBOTU, KOL ROBOTU, BİREBİR REHABİLİTASYON, MANYETOTERAPİ, OMURİLİK FELÇLERİ, SEREBRAL PALSİ, ROMATİZMAL HASTALIKLAR, FİBROMİYALJİ, KAS ERİMELERİ, ORTOPEDİK RAHATSIZLIKLAR

SU İÇİ REHABİLİTASYON, PRP TEDAVİSİ, ELEKTROTERAPİ, TIBBI MASAJ, LENFÖDEM TEDAVİSİ - PRESSOTERAPİ, KAPLICA TEDAVİSİ, ÇAMUR TEDAVİSİ, AMELİYAT SONRASI AĞRI VE HAREKET KISITLILIKLARI

  • Türkçe
  • Englısh
  • Deutsche
  • Русский
  • عربي
whatsapp Bize Ulaşın

BEYİN FELÇLERİ ( İNME )

Ürün Kategorileri

BEYİN FELÇLERİ ( İNME )

Beyin Felci Nedir?
Beyine giden damarların tıknaması ya da kanaması neticesinde beyin hücrelerinin hasar görmesi sonucu oluşan bir hastalıktır. belirtileri arasında genellikle vücudun bir yarısında kol ve bacakta güçsüzlük ,uyuşma, konuşma güçlüğü, yutma güçlüğü yer almaktadır.

Tedavisinde Neler Yapılabilir?
Felç geçirdikten sonra ortaya çıkan kayıpların tedavisinde fizik tedavi ve rehabilitasyon önerilmektedir. Hareketsizliğe bağlı eklem tutukluklarının önlenmesi için erken dönemde rehabilitasyon programı başlamalıdır. Tedavide asıl amaç kişinin kaybettiği yürüme, elini kullanma gibi fonksiyonlarını robotik yürüme ve kol cihazları, çeşitli fizik tedavi cihazları ve uygun egzersiz programları yoluyla beyinde hasar görmemiş hücrelerin harekete geçirilerek bu görevleri yapmalarını sağlamaktır. Merkezimizde beyin ve omurilik felci tedavisinde havuz içinde ve rehabilitasyon salonunda terapistlerce birebir uygulanan egzersiz tedavilerinin yanında ileri teknoloji yürüme ve kol robotik rehabilitasyon cihazları kullanılmaktadır.

Beyin Felci Sebepleri Nelerdir?
Yüksek tansiyon, şeker hastalığı, sigara kullanımı, kalp hastalıkları, yüksek kolesterol gibi faktörler beyin felci gelişiminde etkili olabilmektedir.

İletişim Bilgileri

Rezervasyon Yap

info@nobeltipmerkezi.com

0 258 271 41 01 (6 Hat)

0 549 271 71 73

BİZİ ZİYARET EDİN

Karahayıt Mahallesi 120. Sağlık Sokak No:5/1 20290 Pamukkale - Denizli / TÜRKİYE