Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, KISMİ AĞIRLIKLI DENGE VE YÜRÜME CİHAZI (VİSİOGAİT), DİZ, KALÇA VE OMURGA KİREÇLENMELERİ, BEL VE BOYUN FITIKLARI, BEYİN FELÇLERİ ( İNME )

BEL-BOYUN ROBOTU, YÜRÜYÜŞ ROBOTU, KOL ROBOTU, BİREBİR REHABİLİTASYON, MANYETOTERAPİ, OMURİLİK FELÇLERİ, SEREBRAL PALSİ, ROMATİZMAL HASTALIKLAR, FİBROMİYALJİ, KAS ERİMELERİ, ORTOPEDİK RAHATSIZLIKLAR

SU İÇİ REHABİLİTASYON, PRP TEDAVİSİ, ELEKTROTERAPİ, TIBBI MASAJ, LENFÖDEM TEDAVİSİ - PRESSOTERAPİ, KAPLICA TEDAVİSİ, ÇAMUR TEDAVİSİ, AMELİYAT SONRASI AĞRI VE HAREKET KISITLILIKLARI

  • Türkçe
  • Englısh
  • Deutsch
  • Русский
  • عربي
اتصل بنا

7 YAŞINDAKİ HASTAMIZ ÇINAR ŞAHAN DESTEKLE İLK ADIMLARINI MERKEZİMİZDE ATTI

7 YAŞINDAKİ HASTAMIZ ÇINAR ŞAHAN DESTEKLE İLK ADIMLARINI MERKEZİMİZDE ATTI

MİLLİYET- Denizli’de, prematüre doğan ve doğuştan serebral palsi hastası olan 7 yaşındaki Çınar Şahan, uygulanan tedaviler sonucunda adım atmaya başladı.
Denizli’nin Merkezfendi ilçesinde 2011 yılında prematüre doğan ve serebral palsi hastası olarak dünyaya gelen 7 yaşındaki Çınar Şahan, kendisine uygulanan robotik rehabilitasyon sayesinde adım atmaya başladı.Hastaneye il gelişinde oturmakta ve ayakta durmakta güçlük çeken, 7 yaşındaki Çınar’a, Nobel Tıp Merkezinde özel bir tedavi programı uygulandı. Uygulanan tedaviyle kısa süre sonra iyileşme gösteren 7 yaşındaki Çınar, adım atmaya başladı.
Çocuğunun hastalığını ilk başta anlayamadıklarını belirten anne Gülşen Şanah, “Çınar’ı ablasının bebekliğiyle kıyasladığımız zaman bazı şeyleri yapamadığını gözlemledik. Çınar, 7 aylıkken oturamıyordu, emekleyemiyordu. Doktora gittiğimizde ilk önce anlayamadılar prematüre olduğu için geç gelişebileceğini söylediler. Sonrasında da bir gelişme gözlemleyemediğimiz için tekrar doktora gittik ve Çınar’a Serebral Palsi teşhisi koyuldu. Serebral Palsi’nin ne olduğunu ilk başta bilmiyorduk, zamanla öğrendik ve teşhisten bu yana yavaş yavaş ilerledi. 2 buçuk yaşında oturmayı, sonra emeklemeyi ve ayağa kalkmayı öğrendi. 6 yaşına kadar yavaş yavaş ilerledi ve Pamukkale’deki Nobel Tıp Merkezi’ne geldiğimizde Çınar, sol kolunu kullanamıyordu, ayakta durma dengesi iyi değildi. Tedavisi sonrası destekle ayakta durup adım atmaya, oturmaya ve sol kolunu kullanmaya başladı.Kendi ihtiyaçlarını karşılayabileceği ve bağımsız yürüyebileceği bir seviyeye gelmesini istiyoruz" dedi.
Çınar’ın şuanda oturabildiğini ve destekle adım atmaya başladığını belirten Uzman Doktor Necdet Çatalbaş, "Serebral Palsi doğum öncesinde, doğum sırasında ya da doğumdan sonra meydana gelen bir problem dolayısıyla beyinde oluşan hasara bağlı olarak gelişir. Serebral Palsi tablosu çok değişken bir tablo olabiliyor. Çok farklı evrelerde hastaları gözlemleyebiliyoruz. Bu sebeple tedavide kişiye özel program uygulanması gerekiyor. Çınar, ilk geldiğinde oturmakta güçlük çekiyor ve ayakta duramıyordu. Çınar iletişime, tedaviye açık ve pozitif bir çocuktu. 

HABERİN DEVAMI: http://www.milliyet.com.tr/dogustan-serebral-palsi-hastasi-olan-denizli-yerelhaber-2533862/​

اخر تحديث : 25/07/2024

معلومات التواصل

احجز

arabicsales@nobeltermal.com

+90 545 271 71 74

زورنا

Karahayıt Mahallesi 120. Sağlık Sokak No:5/1 20290 Pamukkale - Denizli / TÜRKİYE