Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, KISMİ AĞIRLIKLI DENGE VE YÜRÜME CİHAZI (VİSİOGAİT), DİZ, KALÇA VE OMURGA KİREÇLENMELERİ, BEL VE BOYUN FITIKLARI, BEYİN FELÇLERİ ( İNME )

BEL-BOYUN ROBOTU, YÜRÜYÜŞ ROBOTU, KOL ROBOTU, BİREBİR REHABİLİTASYON, MANYETOTERAPİ, OMURİLİK FELÇLERİ, SEREBRAL PALSİ, ROMATİZMAL HASTALIKLAR, FİBROMİYALJİ, KAS ERİMELERİ, ORTOPEDİK RAHATSIZLIKLAR

SU İÇİ REHABİLİTASYON, PRP TEDAVİSİ, ELEKTROTERAPİ, TIBBI MASAJ, LENFÖDEM TEDAVİSİ - PRESSOTERAPİ, KAPLICA TEDAVİSİ, ÇAMUR TEDAVİSİ, AMELİYAT SONRASI AĞRI VE HAREKET KISITLILIKLARI

  • Türkçe
  • Englısh
  • Deutsch
  • Русский
  • عربي
Kontaktiere Uns

TATARİSTAN'DAN DENİZLİYE SAĞLIK TURİZMİ ÇIKARMASI (HÜRRİYET)

TATARİSTAN'DAN DENİZLİYE SAĞLIK TURİZMİ ÇIKARMASI (HÜRRİYET)

(DHA) - DENİZLİ'ye termal turizm ve sağlık turizmi konularında iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirmek amacıyla gelen Tataristan Sağlık Bakanı Adel Vafin ve beraberindeki heyet, şifalı sularıyla ünlü Karahayıt'ta incelemelerde bulundu. Vafin, sanayi alanında iki ülke arasında iyi bir işbirliği olduğunu belirterek "Sağlık alanında da çok verimli bir işbirliği yapacağımızı düşünüyorum" dedi.

Türkiye ve Tataristan arasındaki sağlık ve termal turizm alanlarındaki ilişkiyi geliştirmek ve güçlendirmek amacıyla Denizli Valiliği tarafından davet edilen Tataristan Sağlık Bakanı Adel Vafin ve beraberindeki heyet, Pamukkale İlçesi'nin termal turizmi ve şifalı sularıyla ünlü Karahayıt Mahallesi'nde incelemelerde bulundu. Vafin'e ziyaretinde Tataristan Rehabilitasyon Başsorumlusu Rezeda Bodrova ve ülkenin çeşitli şehirlerinde görevli rehabilitasyon uzmanları eşlik etti. Denizli Vali Yardımcısı İsmail Soykan ve Denizli İl Sağlık Müdürü Şükrü Arpacı heyeti karşıladı. Karahayıt'taki Pam Termal Otel'de incelemelerde bulunan Vafin ve beraberindekiler, otel bünyesindeki Nobel Tıp Merkezi'nde yapılan çalışmalar hakkında Sağlık Merkezi Müdürü Turgay Sehil'den bilgi aldı. Fizyoterapi cihazlarını da inceleyen Vafin, sağlık merkezinde cep telefonuyla sık sık fotoğraf çekti.

HEDEF 2017'DE SAĞLIK TURİZMİNİ GELİŞTİRMEK
İl Sağlık Müdürü Şükrü Arpacı, Denizli ve Pamukkale'yi ve bölgedeki turizm potansiyelini Tataristan sağlık heyetine anlattıklarını, verilen ve hedeflenen sağlık hizmetleri konularında bilgiler verdiklerini söyledi. 2017 yılı içerisinde iki ülke arasında sağlık turizmini geliştirmek istediklerini belirten Arpacı, "Yeni yıl içerisinde Denizli'ye Tataristan, Rusya ve Orta Asya cumhuriyetlerinden bir çok turisti misafir edip onları tedavi ederek ülkelerine güler yüzle göndermeyi hedefliyoruz" dedi.

Tataristan Sağlık Bakanı Adel Vafin, Pamukkale ve Karahayıt'ı çok beğendiğini, Karahayıtta tedavi olmaya yardımcı olan çok farklı bir atmosferin bulunduğunu söyledi. Tataristan'da Türkiye Ekonomi Bakanlığı tarafından bir işbirliği toplantısı yapılıp, burada sanayi ve tıp alanlarında işbirliği yapılması kararı alındığını kaydetti. 

Konuk Sağlık Bakanı Vafin, Türkiye'nin sağlık alanındaki tecrübelerine büyük ilgi duyduklarını belirtip, "Rehabilitasyon konusu Tataristan için önemli bir konu. Aslında bu çok zor bir alan, bilgi ve tecrübe sahibi olmanız gerekiyor. Sanayi alanında iyi bir işbirliğimiz var. Tataristan'da pek çok Türk şirketi faaliyet gösteriyor. Sağlık alanında da çok verimli bir işbirliği yapacağımızı düşünüyorum" dedi. 
Tataristan heyetine incelemelerin ardından yapılan toplantıyla Denizli'nin doğal ve kültürel yapısı sunumlarla anlatıldı.
Devamı için: http://www.hurriyet.com.tr/tataristandan-denizliye-saglik-turizmi-cikarma-40305954

Letztes Update : 25/07/2024

Kontaktinformationen

Eine Reservierung machen

sales@nobeltermal.com

+90 545 271 71 85

BESUCHEN SIE UNS

Karahayıt Mahallesi 120. Sağlık Sokak No:5/1 20290 Pamukkale - Denizli / TÜRKİYE