Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, KISMİ AĞIRLIKLI DENGE VE YÜRÜME CİHAZI (VİSİOGAİT), DİZ, KALÇA VE OMURGA KİREÇLENMELERİ, BEL VE BOYUN FITIKLARI, BEYİN FELÇLERİ ( İNME )

BEL-BOYUN ROBOTU, YÜRÜYÜŞ ROBOTU, KOL ROBOTU, BİREBİR REHABİLİTASYON, MANYETOTERAPİ, OMURİLİK FELÇLERİ, SEREBRAL PALSİ, ROMATİZMAL HASTALIKLAR, FİBROMİYALJİ, KAS ERİMELERİ, ORTOPEDİK RAHATSIZLIKLAR

SU İÇİ REHABİLİTASYON, PRP TEDAVİSİ, ELEKTROTERAPİ, TIBBI MASAJ, LENFÖDEM TEDAVİSİ - PRESSOTERAPİ, KAPLICA TEDAVİSİ, ÇAMUR TEDAVİSİ, AMELİYAT SONRASI AĞRI VE HAREKET KISITLILIKLARI

  • Türkçe
  • Englısh
  • Deutsch
  • Русский
  • عربي
Свяжитесь с нами

TATARİSTAN CUMHURİYETİ SAĞLIK BAKANI VAFİN DENİZLİ'DE NOBEL TIP MERKEZİ'NDE

TATARİSTAN CUMHURİYETİ SAĞLIK BAKANI VAFİN DENİZLİ'DE NOBEL TIP MERKEZİ'NDE

(AA) - Tataristan Özerk Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Adel Vafin, iki ülke arasındaki termal sağlık turizminin geliştirilmesi amacıyla Denizli'de termal sağlıkla ilgili incelemelerde bulundu.
Vafin ve beraberindeki heyet, Pamukkale ilçesinde jeotermal kaynakların bulunduğu Karahayıt Mahallesinde özel bir fizik tedavi merkezini ziyaret etti.
Denizli Vali Yardımcısı İsmail Soykan ve İl Sağlık Müdürü Şükrü Arpacı'nın hazır bulunduğu ziyarette, sağlık merkezinde inceleme yapan konuk bakan Vafin, sorumlu müdür Dr. Turgay Sehil'den fizik tedavi ve termal sağlıkla bilgi aldı.
Vafin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Pamukkale'yi çok beğendiğini vurguladı.

Burada gerçekten tedavi olmaya yardımcı olmaya elverişli bir atmosferin bulunduğunu dile getiren Vafin, "Doğanın kendi gücünü burada görüyoruz ve hissediyoruz. İki gün sonra Ankara'da iş formu düzenlenecek. Tataristan şirketleri de orada yer alacak. Türkiye Ekonomi Bakanlığının da katılmış katılmış olduğu Tataristan'da düzenlenen işbirliği forumu olmuştu. İki önemli işbirliği alanı belirlenmişti. Sanayi ve tıp. Tabii ki Türkiye'nin sağlık sektöründeki tecrübelerine biz büyük bir ilgi duyuyoruz. Rehabilitasyon konusu sadece Rusya için değil, Tataristan için de çok önemli bir konu. İşte burada ona çok ilgi duyuyoruz. Aslında bu çok zor bir alan. Hem bilgi hem tecrübe sahibi olmanız gerekiyor ve en önemlisi de birikim. Buda tabii ki onu tut çok büyük ilgi duyuyoruz. Sanayi alanında çok büyük bir işbirliğimiz var zaten, Alabuga özel ekonomi bölgesinde birçok Türk şirketi yatırım yapmış durumda, faaliyet gösteriyor. Sağlık alanında da aynı şekilde verimli bir işbirliği yapacağımızdan eminim." diye konuştu.

Türkiye'de yaşanan terör hadiseleri ve darbe girişimi ilgili ülkesinin bakışı sorulan Vafin, "Aslında Rusya da bu tarz şeylerle karşılaşmış bir ülke. Mevcut olan durumu dolayısıyla anlayışla görüyoruz, anlayışla yaklaşıyoruz. Tabii ki bu tarz olayların hiçbir şekilde bizim işbirliğimize negatif etkisi olmaması için gereğini yapacağız." şeklinde konuştu.

İl Sağlık Müdürü Şükrü Arpacı da, Denizli İl Sağlık Müdürlüğü olarak Vali Ahmet Altıparmak'ın talimatıyla Pamukkale'nin Karahayıt bölgesindeki turizm potansiyelini konuklara gösterdiklerini dile getirerek, "İlimizdeki turizm potansiyelini, termal sağlık turizmi potansiyelimi kendisine anlatıyoruz. İlimizin sağlık gücünü, yatak kapasitemizi, yoğun bakımlarımızı, ambülans sistemlerimizi, kara ve hava ambulanslarımızı. Bu tesislerde verilen ve ileriki yıllarda verilmesi planlanan termal sağlık turizmi ile ilgili gücümüzü kendilerine anlatmak için buraya davet ettik. İnşallah önümüzdeki 2017 yılı içerisinde Denizli'mize Tataristan, Rusya ve diğer Orta Asya cumhuriyetlerinden termal sağlık turizmiyle ilgili birçok hastayı burada misafir edip tedavilerini sağlayıp ülkelerine güzel bir şekilde göndermeyi düşünüyoruz." dedi.

Последнее обновление : 25/07/2024

Контакты

Зарезервировать

sales@nobeltermal.com

+90 545 271 71 85

ПРИХОДИТЕ К НАМ

Karahayıt Mahallesi 120. Sağlık Sokak No:5/1 20290 Pamukkale - Denizli / TÜRKİYE