Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, KISMİ AĞIRLIKLI DENGE VE YÜRÜME CİHAZI (VİSİOGAİT), DİZ, KALÇA VE OMURGA KİREÇLENMELERİ, BEL VE BOYUN FITIKLARI, BEYİN FELÇLERİ ( İNME )

BEL-BOYUN ROBOTU, YÜRÜYÜŞ ROBOTU, KOL ROBOTU, BİREBİR REHABİLİTASYON, MANYETOTERAPİ, OMURİLİK FELÇLERİ, SEREBRAL PALSİ, ROMATİZMAL HASTALIKLAR, FİBROMİYALJİ, KAS ERİMELERİ, ORTOPEDİK RAHATSIZLIKLAR

SU İÇİ REHABİLİTASYON, PRP TEDAVİSİ, ELEKTROTERAPİ, TIBBI MASAJ, LENFÖDEM TEDAVİSİ - PRESSOTERAPİ, KAPLICA TEDAVİSİ, ÇAMUR TEDAVİSİ, AMELİYAT SONRASI AĞRI VE HAREKET KISITLILIKLARI

  • Türkçe
  • Englısh
  • Deutsch
  • Русский
  • عربي
Contact Us

WASHİNGTON’DA ROMATİZMAL HASTALIKLARIN TEDAVİSİ TARTIŞILDI

WASHİNGTON’DA ROMATİZMAL HASTALIKLARIN TEDAVİSİ TARTIŞILDI

Amerika’nın başkenti Washington’da düzenlenen Romatoloji Konferansı’na dünya genelinden alanında uzman binlerce kişi katıldı.Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi hekimlerinden  Profesör Dr Şafak Sahir Karamehmetoğlu, Profesör Halil Koyuncu da Türkiye’den Konferansa katılan yaklaşık 100 bilim insanından ikisiydi. Alanında uzman iki isim romatizmal hastalıkların tedavisi konusunda ipuçları verdi.

Romatoloji Konferansı 2016’nın adresi Amerika’nın başkenti Washington’du. Dünya genelinde alanında binlerce uzmanın katıldığı konferansta Türkiye’den de yaklaşık 100 bilim insanı yer aldı.
Profesör Şafak Sahir Karamehmetoğlu ve Profesör Halil Koyuncu da Türkiye’den konferansa katılan isimlerdendendi.
İki isim hem konferansı hem de romatizmayla ilgili gelinen aşamayı Amerika’nın Sesi’ne değerlendirdi.
Profesör Şafak Sahir Karamahmetoğlu, konferansın önemine vurgu yaptı, Türkiye’de de bu konuların yakından takip edildiğini belirtti.
Karamehmetoğlu: “Aşağı yukarı 300’e yakın romatizmal hastalık mevcut”

Karamehmetoğlu, “Washington’a gelmemizin amacı her yıl yapılan Romatoloji Kongresi. Türkiye’den de bir çalışma ile biz bu toplantıya katılmış olduk, bu toplantı gerçekten önemli, dünya genelinden 6700’ün üzerinde katılım oldu, dünyanın her tarafından geldiler ve burda en son bilgiler konuşuldu, bilgi alışverişinde bulunuldu, konu tabiki romatolojiydi, romatoloji dediğimiz zaman aklımıza bir tek hatalık gelmiyor, aşağı yukarı 300’e yakın romatizmal hastalık mevcut, Bunların bir kısmı iltihabi romatizmal hastalıklar, bir kısmı da iltihapsız romatizmal hastalıklar, iltihapsız olanlar çok yaygın ama iltihabı hastalıklar romatizmal hastalıklar çok daha önemli ve sakatlık da yapılabilen hastalıklar, bunların tedavisiyle ilgili gelişmeler oluyor, Amerika’da daha çok oluyor bunlar ama Türkiye’de de biz bunaları çok yakından takip ediyoruz,aynı tedaviler Türkiye’de de yapılabiliyor” dedi.
Devamı için: http://www.amerikaninsesi.com/a/washingtonda-romatizmal-hastaliklarin-tedavisi-tartisildi/3617240.html

Last Update : 25/07/2024

Contact Information

Make a Reservation

sales@nobeltermal.com

+90 545 271 71 85

VISIT US

Karahayıt Mahallesi 120. Sağlık Sokak No:5/1 20290 Pamukkale - Denizli / TÜRKİYE