Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, KISMİ AĞIRLIKLI DENGE VE YÜRÜME CİHAZI (VİSİOGAİT), DİZ, KALÇA VE OMURGA KİREÇLENMELERİ, BEL VE BOYUN FITIKLARI, BEYİN FELÇLERİ ( İNME )

BEL-BOYUN ROBOTU, YÜRÜYÜŞ ROBOTU, KOL ROBOTU, BİREBİR REHABİLİTASYON, MANYETOTERAPİ, OMURİLİK FELÇLERİ, SEREBRAL PALSİ, ROMATİZMAL HASTALIKLAR, FİBROMİYALJİ, KAS ERİMELERİ, ORTOPEDİK RAHATSIZLIKLAR

SU İÇİ REHABİLİTASYON, PRP TEDAVİSİ, ELEKTROTERAPİ, TIBBI MASAJ, LENFÖDEM TEDAVİSİ - PRESSOTERAPİ, KAPLICA TEDAVİSİ, ÇAMUR TEDAVİSİ, AMELİYAT SONRASI AĞRI VE HAREKET KISITLILIKLARI

  • Türkçe
  • Englısh
  • Deutsch
  • Русский
  • عربي
اتصل بنا

NOBEL FİZİK TEDAVİ MERKEZİ FELÇLİ HASTALARA UMUT OLACAK

NOBEL FİZİK TEDAVİ MERKEZİ FELÇLİ HASTALARA UMUT OLACAK

2014 Mayıs Ayı’ndan bu yana Karahayıt Bölgesi’nin ilk termal sağlık merkezi olarak hizmet veren Nobel Tıp Merkezi, Denizli’de bir ilki daha hayata geçirdi. Bilgisayar destekli, robotik, 3 boyutlu, kişiye özel tedavi imkanı sağlayan ve bel ve boyun fıtıkları tedavisinde kullanılan ileri teknoloji cihazı Denizli’ye getirerek bir ilke imza atan Nobel Tıp Merkezi, Denizli ve bölge halkına ilkleri yaşatmaya devam ediyor. rehabilitasyon robotunu Denizli’ye getiren Denizli Nobel Tıp Merkezi, Denizli ve bölgedeki felçli hastalara umut olacak.
 
“BEYNİN İYİLEŞMESİ AÇISINDA DAHA FAZLA UYARAN CİHAZLARDIR”
Cihazın özellikleri hakkında bilgiler veren Denizli Nobel Tıp Merkezi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Necdet Çatalbaş, “Robot teknolojisi rehabilitasyonlarda son zamanlarda gelişmiş bir teknolojidir.  Bu cihazlar normalde terapistler tarafından yapılan çok daha fazla miktarda ve çok daha rahat yapılmasını sağlar. Hasta çok fazla egzersiz yaptığı için beyne daha fazla duyasal uyaran gider. Beynin iyileşmesi açısında daha fazla uyaran cihazlardır. Son dönemde gelişmişlerdir” dedi.
 
TÜRKİYE’DE 20 TANE
Felçli hastalara umut olan rehabilitasyon robotunun Denizli’de ilk ve tek cihaz olma özelliği taşıdığının altını çizen Dr. Çatalbaş, “Bu cihaz Denizli’de ilk ve tek. Türkiye’de de yaklaşık olarak 20 tane var. Ağırlıklı daha çok büyük şehirlerde. Civar illerde de pek yok. Denizli için oldukça önemli bir cihaz. Biz 2 çeşit robot getirdik.” diye konuştu.
 
HASTA YÜRÜDÜĞÜNÜ SANIYOR, BEYNE FAZLA SİNYAL GİDİYOR
Cihazın 2 ayrı robot halinde olduğunun altını çizen Dr. Çatalbaş, “Robotlardan biri yürüyüş robotudur. Yani bir şekilde beyin ya da omurilikten kaynaklı sorunu ya da ortopedik problemle yürüyemeyen insanları bir askı mekanizmasıyla yukarıya alıp, bacakların yapamadığı o hareketlerin mekanik kollar ve hassas sensörler yardımıyla yapılması mantığına dayanan bir mekanizması var. Karşısında bir ekran bulunuyor. Sanal gerçeklik modülü var. Hasta o anda yürüdüğünü sanıyor. Böylelikle beyne sinyal iletimi oluyor. Beyinde çalışmayan, normal fonksiyon görmeyen hücrelerin çalıştırılması sağlanmaya çalışılıyor” ifadelerini kullandı.
 
HASTANIN YAPAMADIĞINI CİHAZ YAPIYOR

Kol robotu hakkında da bilgiler aktaran Dr. Çatalbaş, şunları söyledi: “Diğer robot olan kol robotu, kol için yapıyor. Kolun robot tarafından çalıştırılarak ya da bir miktar hasta tarafından çalıştırılıyorsa geri kalan hareketin robot tarafından tamamlanması mekanizmasıyla çalışıyor. Ekranda bir takım görevler oluyor. Hasta o görevleri yerine getirmeye çalışıyor. Eğer hiç yapamıyorsa o görevleri cihaz yerine getiriyor. Oradan kalkan sinyaller beynin ilgili merkezlerine iletilerek merkezden iyileşmesi sağlanmaya çalışılıyor.”
 
BU MARKA TÜRKİYE’DE TEK
Rehabilitasyon robotunun Türkiye’nin diğer illerinden farklı bir marka olduğunun altını çizen Dr. Çatalbaş, diğer cihazlardan farkını da şu şekilde aktardı: “Cihaz olarak diğer markalardan farkı; yürüme analiz modülünün bulunmasıdır.  Bu özellik, diğer cihazlarda bulunmayan bir özelliktir. Bu özellik bize bu hastanın yürümesini değerlendirmemizi ve problemin nerede olduğunu anlamamızı, tedavi programını ona göre dizayn etmemizi ve tedavi programından sonra da hastanın ne kadar düzeldiğini ölçebilmemizi sağlayan güzel bir özellik.”

اخر تحديث : 25/07/2024

معلومات التواصل

احجز

arabicsales@nobeltermal.com

+90 545 271 71 74

زورنا

Karahayıt Mahallesi 120. Sağlık Sokak No:5/1 20290 Pamukkale - Denizli / TÜRKİYE