Nobel Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, KISMİ AĞIRLIKLI DENGE VE YÜRÜME CİHAZI (VİSİOGAİT), DİZ, KALÇA VE OMURGA KİREÇLENMELERİ, BEL VE BOYUN FITIKLARI, BEYİN FELÇLERİ ( İNME )

BEL-BOYUN ROBOTU, YÜRÜYÜŞ ROBOTU, KOL ROBOTU, BİREBİR REHABİLİTASYON, MANYETOTERAPİ, OMURİLİK FELÇLERİ, SEREBRAL PALSİ, ROMATİZMAL HASTALIKLAR, FİBROMİYALJİ, KAS ERİMELERİ, ORTOPEDİK RAHATSIZLIKLAR

SU İÇİ REHABİLİTASYON, PRP TEDAVİSİ, ELEKTROTERAPİ, TIBBI MASAJ, LENFÖDEM TEDAVİSİ - PRESSOTERAPİ, KAPLICA TEDAVİSİ, ÇAMUR TEDAVİSİ, AMELİYAT SONRASI AĞRI VE HAREKET KISITLILIKLARI

  • Türkçe
  • Englısh
  • Deutsch
  • Русский
  • عربي
Contact Us

FELÇ TEDAVİSİ - ALMANYA'DA FELÇ OLDU, TÜRKİYE'DE AYAĞA KALKTI

FELÇ TEDAVİSİ - ALMANYA'DA FELÇ OLDU, TÜRKİYE'DE AYAĞA KALKTI

www.hurriyet.com.tr/almanyada-felc-oldu-turkiyede-ayaga-kalkti-40289102
Almanya'da 9 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu felç olan genç, Denizli'de termal suyla uygulanan fizik tedavi sonrasında ayağa kalktı
Almanya'da teknisyen olarak çalışan İbrahim Zincir ile grafiker Sultan Zincir çiftinin en büyük çocukları Ahmet Zincir (25), Wiesbaden şehrinde bir aracın çarpması sonrası beyin hasarına bağlı felç geçirdi. 
Kaza sonrasında yatağa mahkum hale gelen Zincir'in tedavisi için 9 yıldır Avrupa'nın çeşitli kentlerinde çare arayan aile, İsviçre'deki bir arkadaşlarının tavsiyesi üzerine Denizli'nin termal sularıyla ünlü Pamukkale ilçesine geldi.

5 DİL BİLİYOR , PİLOT OLMAK İSTİYORDU
Anne Sultan Zincir, yaptığı açıklamada, 2007'deki kazanın ardından oğlunun özel bir sandalyede hareketsiz oturduğunu anlatarak, şöyle dedi: 
"Ahmet 5 dil bilen bir çocuk. Pilot olmak istiyordu. Okula kaydını da yaptırmıştı. Avrupa'da çeşitli merkezlerde tedavi gördü ancak hiçbir sonuç alamadık. İsviçre'deki bir arkadaşımızdan burayı duyduk ve geldik. Geldikten hemen hemen bir hafta sonra gelişme gösterdi. Elhamdülillah şimdi suyun içerisinde yürüme aşamasına geldi. Tek başına kalkabiliyor. Gün gün iyileşiyor. Elleri, kolları açıldı. Sol kolu sanki vücuduna yapışık gibiydi, kaldıramıyordu. 9 yılda bir gram bile gelişme gösteremedi. 3 ay içerisinde hareket etmeye başlaması bizi çok mutlu etti. Doktorlar, 'iyileşmez, böyle kalır' dediler. Ayağının üzerine dikilemeyen çocuk artık ayağa kalkabiliyor. Hiç konuşamıyordu, ağzını, dudaklarını dahi kapatamıyordu. Eskiden asla dudaklarını birleştirip 'Mama' diyemezken şu anda söyleyebiliyor. Hamdolsun, oğlum burada yürüyecek."

YATALAK OLARAK GETİRDİK
Baba İbrahim Zincir de oğlunun tedavisi için dünyada termal turizmin en geliştiği yerlerden Almanya'daki 7-8 rehabilitasyon merkezine götürdüklerini ancak bir gelişme kaydedemediklerini ifade etti. 
Avrupa'da çeşitli merkezlerde tedavi gören oğlunun sağlığının iyiye gitmediğini dile getiren Zincir, "Türkiye'de gelişme oldu. Oğlumun kemerlerle bağlanan, hareket kabiliyeti olmayan sandalyesini değiştirdik. Buraya gelmeden önce Ahmet'in ayağa kalkma şansı yoktu. Yatalak olarak getirdik. Şimdi hareket edebiliyor, bağımsız oturuyor, bir konuşması kaldı. Doktorlarımıza, bizimle ilgilenenlere çok teşekkür ediyorum." diye konuştu. 

Ahmet Zincir'in tedavisini yürüten Prof. Dr. Şafak Sahir Karamehmetoğlu, hastasının trafik kazasında beyninde hasar oluştuğunu, yaptıkları tedavi programı sonrasında 3 ay gibi kısa sürede olumlu sonuçlar aldıklarını anlattı. 
Hastanın kendilerine geldiğinde tekerlekli sandalyede desteklerle oturabildiğini, yapılan uygulamalar sonrasında tek başına duş alabilecek hale geldiğini ifade eden Karamehmetoğlu, tedavi sürecine ilişkin şu bilgileri verdi: 
"Ahmet'te beyin hasarı oluşmuş. Kendisine 2 bin 500 yıllık termal su ve şifalı çamurdan tutun da robotik rehabilitasyona kadar her türlü yöntemi uyguladık. Artık havuzda ayakta durabiliyor, kolunu kullanabiliyor. Günlük işlerine yardımcı olabiliyor. Her gün biraz daha üzerine koyarak bu tedaviyi devam ettiriyoruz. Burada asıl olan ilaç değil yapılan fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamaları. Egzersizler, hidroterapi, kaplıca tedavisi, çamur tedavisi şeklinde bunları uyguluyoruz ve asıl yararlı olanlar bunlar." 
 

Last Update : 25/07/2024

Contact Information

Make a Reservation

sales@nobeltermal.com

+90 545 271 71 85

VISIT US

Karahayıt Mahallesi 120. Sağlık Sokak No:5/1 20290 Pamukkale - Denizli / TÜRKİYE